Kominek z płaszczem wodnym posiada dodatkowy wymiennik ciepła, w którym gorące spaliny mają za zadanie ogrzać wodę. Woda z wymiennika zasila instalację centralnego ogrzewania oraz instalację związaną z ciepłą wodą użytkową. Można również kupić sam wymiennik, który jest dopasowany do tradycyjnego wkładu kominka. Nie zawsze jednak będziemy mieli taką możliwość. Im większa akumulacja cieplna instalacji grzewczej, tym większe mogą być przerwy w pracy kominka.
Kominek zasilający instalację centralnego ogrzewania jeszcze długo po jego wygaszeniu będzie oddawał ciepło. Dzieje się to z uwagi na to, iż woda, która znajduje się w instalacji, jeszcze przez dłuższą chwilę będzie dawała ciepło. Ten czas można wydłużyć poprzez zamontowanie w instalacji dużego zbiornika na wodę. Dzięki takiemu rozwiązania pomieszczenia będą mogły być jeszcze ogrzewane przez kilka godzin po wygaszeniu ognia w kominku.
Dodatkowo zostaje wyposażony we wszelkie elementy armatury, które usprawnią jego funkcjonowanie. To wszystko zostaje zawarte w jednej obudowie, która jest kluczem do nowoczesnego budownictwa. Montaż kotłowni solarnej zostaje ograniczony do minimum, tj. do podłączenia przewodów wody użytkowej oraz zasilania i powrotu obiegu centralnego ogrzewania. Wymagana powierzchnia pod zabudowę wynosi zaledwie 2 m2. Dzięki temu system nadaje się również do mniejszych budynków, w których każdy m2 się liczy.
Dzięki rosnących obniżkach cen związanych z ogniwami fotowoltaicznymi, zaczęły być również stosowane w domowych instalacjach fotowoltaicznych. Rdzeniem każdego ogniwa fotowoltaicznego jest krzem krystaliczny, który umożliwia uzyskanie wysokiej wydajności w zamianie energii słonecznej na prąd. W budowie każdego przewodnika zostały wyróżnione dwa systemy "p" oraz "n". Zamknięcie obwodu stwarza możliwość przepływu prądu pod wpływem promieniowania słonecznego.
Inwestor nie ma większego wpływu na to, jak zostanie przeprowadzona instalacja solarna. Wybór firmy montażowej ma ogromny wpływ w przypadku. Dla przykładu jakość osób kładących płytki w łazience można ocenić już na podstawie kilku pierwszych położonych płytek. Jeśli mówimy o instalacji solarnej, jest to niemożliwe, dlatego tak ważne jest znalezienie profesjonalnej ekipy. Często jednak takie błędy są możliwe do wychwycenia przez posiadające elementarną wiedzę w zakresie kolektorów słonecznych. Stan przegrzania kolektorów słonecznych wynika z braku odbioru ciepła zbiornik c.w.u. Ta sytuacja nie jest pożądana, aczkolwiek jest codziennością w małej instalacji solarnej w domu jednorodzinnym. Oznacza to, iż instalacja solarna musi być przygotowana do podjęcia pracy natychmiast po tym, jak zniknie przyczyna przegrzania.
Liczby należy przemnożyć przez powierzchnię mieszkania lub domu, aby uzyskać przybliżone zapotrzebowania na ciepło. Określenie w ten sposób mocy nie daje nam jednak dokładnych obliczeń opartych np. o wpływ przegród zewnętrznych.
W oparciu o warunki atmosferyczne należy ocenić, który rodzaj instalacji sprawdzi się dla nas najlepiej. Musimy pamiętać, iż montaż instalacji solarnej jest bardzo skomplikowany, więc powinna go wykonać fachowa ekipa. Praca kolektorów słonecznych w polskich warunkach waha się zazwyczaj w temperaturze między 40o a 60o. Samodzielnie mogą się sprawdzić w przypadku ogrzewania podłogowego, ale w przypadku tradycyjnego ogrzewania potrzebują drugiego urządzenia, które będzie generować ciepło. Mimo iż Polska nie należy do najbardziej nasłonecznionych obszarów świata, to inwestycja zwraca się w ciągu paru lat.
Z roku na rok zainteresowanie energią odnawialną w Polsce wzrasta. Szczególnie dotyczy to energii słonecznej, która zyskała bardzo dużą popularność. Energię słoneczną można zamieniać na taką, która będzie służyć nam do ogrzania wody, a nawet naszego domu. Zasady działania kolektora:
Pompa ciepła zwykle musi pobierać energię elektryczną, ale jest o wiele bardziej energooszczędna, aniżeli tradycyjne grzejniki. Jej działanie jest w pełni zautomatyzowane oraz nie wytwarza żadnych produktów wtórnych. Upraszczając, o efektywności pompy decyduje współczynnik COP. Określa on stosunek energii, która jest przekazywana do skraplacza w pompie ciepła, względem pobranej energii elektrycznej. Zazwyczaj stosunek ten w zastosowaniach domowych pomp ciepła waha się pomiędzy 2 a 4. Im mniejszą zanotujemy różnicę pomiędzy parownikiem pompy a skraplaczem, tym efektywność lepsza. Skraplacz zazwyczaj stara się utrzymywać temperaturę na poziomie 40 stopni Celsjusza . Jest to również minimalna temperatura, która jest wymagana do działania całej instalacji. Im niższa temperatura, tym większa powierzchnia wymiany ciepła jest wymagana.
Dla mieszkańców gminy Karpacz w związku z wprowadzeniem na Dolnym Śląsku prawa antysmogowego, trwa akcja związana z dofinansowaniem do wymiany pieców węglowych na ekologiczne. Deklarację oraz wnioski można składać do 19 stycznia 2018 roku, czasu jest bardzo mało, trzeba więc bardzo szybko reagować. Z miłą chęcią pomożemy Państwu zarówno przy deklaracjach, jak i wnioskach o dofinansowanie do wymiany pieców. Program dotyczy wyłącznie wymiany kotłów w celach mieszkaniowych, a więc prowadząc działalność gospodarczą, nie uzyskamy dofinansowania.
Budując dom, zawsze rozmyślamy na temat jego "serca", którym jest kominek na pellet lub piec kaflowy. Bardzo często, to właśnie na nich zgodnie z projektem ma się skupiać uwaga najbliższego otoczenia. Nadają pomieszczeniom również osobisty charakter, którego tak bardzo poszukujemy w dzisiejszych czasach. Piec kaflowy łączy się raczej z przeszłością, którą wciąż próbuje się wskrzesić. Natomiast kominek na pellet jest ostoją nowoczesności oraz ekologii, która jest nieodzowna w codziennym życiu. Kompaktowość piecyków na pellet pozwala również o wiele lepiej zarządzać powierzchnią użytkową, aniżeli w przypadku pieców kaflowych. Musimy również pamiętać, iż w Polsce coraz dosadniej wprowadzane jest prawo antysmogowe, którego piece kaflowe z zasady nie spełniają, a to z kolei może nam przysporzyć wielu problemów.
Ustawa, która w mediach zyskała miano antysmogowej, to w praktyce poprawka art. 96 ustawy Prawo ochrony środowiska. Do tej pory przepis ten umożliwiał wyłącznie bardzo toporne działania, gdyż pozwalał jedynie na całkowity zakaz. Nowa wersja tego przepisu wskazuje, na możliwość wprowadzenia minimalnych wymagań:
Oznacza to dla nas, iż można wprowadzić np. zakaz spalania mułu na terenie danego miasta, gminy, czy województwa lub zabronić używania najgorszych kotłów.
W ramach tzw. Ekologicznego kredytu możemy uzyskać nawet do 30% dotacji na zakup oraz montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii. Kredyt oparty o preferencyjne stawki dotyczy m.in. :
Każdy z nas kojarzy charakterystyczne panele, które widać na dachach domów, hoteli czy budynkach użyteczności publicznej. Powszechnie wiadomo, że są to systemy korzystające z energii słonecznej. Mówimy o nich panele słoneczne, panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, moduły fotowoltaiczne. Pojęcia te są często używane zamiennie. Nie są to jednak te same rozwiązania, i chociaż oba wykorzystują energię słoneczną, ich działanie i zastosowanie jest zupełnie inne.
Kominki to pożądany element wystroju domu, a coraz częściej także główne źródło ogrzewania. Jeżeli właśnie zastanawiasz się nad kominkiem do swojego domu lub szukasz alternatywnychsposobów ogrzewania mieszkania, na pewno trafiłeś na kominki na pellet. Dlaczego miałbyś się zdecydować na taki kominek? Zanim spróbujesz znaleźć równie wygodne rozwiązanie, poznaj kilka powodów przemawiających za kominkiem na pellet.
Dotarła do nas pierwsza dostawa nowych kominków na pellet - są naprawdę ciekawe! Wszystkie dostepne obecnie modele znajdziecie w zakładce Kominki na pellet.
Polecamy! :)
Komfortowe w użyciu i oszczędne ogrzewanie to przeważnie dwa różne systemy grzewcze. Kompromis w tym zakresie stanowią kominki na pellet z wbudowanym programatorem, zasobnikiem na paliwo oraz zautomatyzowanym rozpalaniem i wygaszaniem. Właśnie poszerzamy gamę tych urządzeń. Już wkrótce nowe produkty znajdziecie w zakładce KOMINKI NA PELLET. Bądźcie czujni!
Każdy, kto musi samodzielnie ogrzewać swój dom, mieszkanie czy miejsce pracy, z pewnością spędził długie godziny na analizowaniu najbardziej opłacalnego oraz wygodnego w używaniu paliwa. Coraz częściej w wyniku takiej analizy użytkownicy decydują się na pellet.
The Green Organisation co roku odznacza i promuje najlepsze praktyki
na rzecz ochrony środowiska. W tym roku mieliśmy zaszczyt znaleźć się w gronie
laureatów konkursu. Nagroda została przyznana Regess przede wszystkim
za inwestycję "W sercu Uzdrowiska".
Gmina Świerzawa postawiła na ekologię: 3 budynki szkolne
zostały wyposażone w instalacje kolektorów słonecznych
Regess Energy.
Kolektory słoneczne i gruntowa pompa ciepła Regess Energy
pokrywają 100% zapotrzebowania na ciepło w pierwszym w Polsce
eko-apartamentowcu. Inwestycja znajduje się "W sercu Uzdrowiska"
Cieplice Śląskie-Zdrój.
Poszerzyliśmy ofertę kominków na pellet o nowy model. Designerski wygląd,
duża szyba przednia, płaszcz wodny i automatyczne sterowanie to jego
najważniejsze zalety. Miło nam zaprezentować kominek Dedalo Hydro Small.
Kocioł MM Bio Luxury o mocy 15, 25 oraz 40 kW znajduje się na liście BAFA.
Dzięki temu użytkownicy na terenie Niemiec mogą uzyskać dofinansowanie
na zakup kotła Regess Energy.
Miło nam poinformować, że ruszyła już sprzedaż produktów Regess Energy w nowym sklepie partnerskim POLANDI.EU. Zamówienia w sklepie można składać 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę.