.

Jesteś w: Strona główna >> Aktualności

Aktualności

Feb 22, 2018
Posted by: admin3
kominek na pellet
 
Kominek to jedno z najbardziej tradycyjnych źródeł ciepła w gospodarstwie domowym. Wielu z nas marzy o tym, aby ogrzać się przy trzasku iskier oraz płomieniach, jak przy ognisku. Jednakże korzystając z niego, musimy sobie zdawać sprawę, iż musimy stosować się do pewnych zasad bezpieczeństwa. Dzięki nim będziemy mieć pewność, iż wyeliminujemy wszelkie niebezpieczne sytuacje, które mogą powstać podczas jego użytkowania. Aby kominek służył nam dobrze przez bardzo wiele lat, musimy o niego odpowiednio dbać. Niezbędne będą wobec tego okresowe przeglądy nie tylko samego kominku, ale również komina. Poprawne użytkowanie kominka wraz z kominem ma ogromny wpływ na ich właściwe funkcjonowanie oraz żywotność. Wpłynie to również bardzo pozytywnie na zdrowie domowników, gdyż będziemy mieli pewność, iż dym wydostaje się przez komin
Feb 14, 2018
Posted by: admin3
Kolektory słoneczne
Solary są jedną z najpopularniejszych metod podgrzewania wody w basenie na całym świecie. Najważniejszym faktem dla inwestora jest to, iż energia pochodząca ze słońca jest za darmo. Basen jest wypełniony o wiele większą ilością wody, niż jest w stanie pomieścić zasobnik o odpowiednich rozmiarach. Duży zbiornik wody świetnie nadaje się na magazyn ciepła w okresie letnim. W połączeniu z folią solaryczną potrafi zagwarantować bardzo przyjemną temperaturę w zbiorniku. Podgrzewanie wody basenowej może być również rozwiązaniem na nadwyżki, które bardzo często pojawiają się w okresie letnim. Najlepszym rozwiązaniem będzie instalacja solarna, która działa niezmiennie przez cały rok. Istotnym faktem jest również to, iż basen, który będzie miał głębszą nieckę, będzie się charakteryzował mniejszą stratą energii. Basen powinien być wystawiony bezpośrednio na nasłonecznienie, nie mogą go zakrywać np. drzewa. Również zbyt dynamiczny ruch powietrza może sprawić, iż straty ciepła będą większe. 
 
Feb 8, 2018
Posted by: admin3
Kolektory słoneczneSłowo kolektor pochodzi z łaciny, w wolnym tłumaczeniu oznacza "zbieracz". Kolektory ze względu na swoją budowę dzielą się na:
 • płaskie,
 • próżniowe rurowe,
 • próżniowe płaskie.

W oparciu o warunki atmosferyczne należy ocenić, który rodzaj instalacji sprawdzi się dla nas najlepiej. Musimy pamiętać, iż montaż instalacji solarnej jest bardzo skomplikowany, więc powinna go wykonać fachowa ekipa.  Praca kolektorów słonecznych w polskich warunkach waha się zazwyczaj w temperaturze między 40o a 60o. Samodzielnie mogą się sprawdzić w przypadku ogrzewania podłogowego, ale w przypadku tradycyjnego ogrzewania potrzebują drugiego urządzenia, które będzie generować ciepło. Mimo iż Polska nie należy do najbardziej nasłonecznionych obszarów świata, to inwestycja zwraca się w ciągu paru lat

Feb 1, 2018
Posted by: admin3
 
kolektory próżniowe
Każdy z nas zastanawia się, jak mógłby zmniejszyć swoje wydatki związane z codziennym życiem w domu. To właśnie domowe rachunki spędzają sen z powiek wielu osób. Przeciętnie na 1 m2 przypada około 170 W . Aktualnie są dwa możliwe sposoby oszczędzania przy wykorzystaniu energii odnawialnej. W naszych warunkach atmosferycznych króluje jedno z nich - kolektory próżniowe. Powód jest prosty, wraz z nastaniem zimy wciąż są bardzo wydajne. Trzeba podkreślić, iż źródłem energii dla kolektorów słonecznych nie jest temperatura otaczającego powietrza, lecz promieniowanie słoneczne. Instalacje solarne działają w momencie, gdy docierają do nich promienie słoneczne, również w trakcie zimy. Prawdą jest, iż wydajność kolektorów zimą jest niższa aniżeli latem.  Wciąż jednak są w stanie w dużym stopniu wspomóc tradycyjne ogrzewanie.
Jan 25, 2018
Posted by: admin3

energia słonecznaZ roku na rok zainteresowanie energią odnawialną w Polsce wzrasta. Szczególnie dotyczy to energii słonecznej, która zyskała bardzo dużą popularność. Energię słoneczną można zamieniać na taką, która będzie służyć nam do ogrzania wody, a nawet naszego domu. Zasady działania kolektora:

 • Słońce ma za zadanie ogrzać absorber, który znajduje się w kolektorze słonecznym. Promieniowanie słoneczne jest zamieniane przez niego w ciepło, które jest wykorzystywane do różnych celów. 
 • Dzięki absorberowi ogrzewa się tzw. płyn solarny, który przepływa przez kolektor.
 •  Ogrzany płyn dostaje się do zasobnika, gdzie oddaje ciepło np. wodzie użytkowej oraz schłodzony wraca do kolektora. 

 

 

Jan 17, 2018
Posted by: admin3
Elektrownia słoneczna w ramach instalacji fotowoltaicznej może być wyspowa, tzn. że nie jest połączona z siecią energetyczną - off-grid. Drugim rodzajem przydomowej elektrowni słonecznej jest on-grid, czyli taka, która jest podłączona do standardowej sieci energetycznej. By, jak najlepiej wykorzystać instalację fotowoltaiczną, trzeba sobie zdawać sprawę z nadmiarów oraz niedoborów energii. Wynikają one z różnych poziomów nasłonecznienia w trakcie pór roku. Problem można rozwiązać na dwa sposoby:
 • Pierwszym z nich jest system wyspowy, gdzie energia słoneczna jest składowana w akumulatorach.
 • Drugim sposobem jest podłączenie do standardowej sieci energetycznej oraz bezpośrednie sprzedawanie wytwarzanej przez siebie energii

 

Jan 11, 2018
Posted by: admin3
Pompa ciepła jest ekologicznym źródłem ogrzewania. Są trzy rodzaje pomp ciepła:
 • gruntowa,
 • wodna,
 • powietrzna.

 

Pompa ciepła zwykle musi pobierać energię elektryczną, ale jest o wiele bardziej energooszczędna, aniżeli tradycyjne grzejniki. Jej działanie jest w pełni zautomatyzowane oraz nie wytwarza żadnych produktów wtórnych. Upraszczając, o efektywności pompy decyduje współczynnik COP. Określa on stosunek energii, która jest przekazywana do skraplacza w pompie ciepła, względem pobranej energii elektrycznej. Zazwyczaj stosunek ten w zastosowaniach domowych pomp ciepła waha się pomiędzy 2 a 4. Im mniejszą zanotujemy różnicę pomiędzy parownikiem pompy a skraplaczem, tym efektywność lepsza. Skraplacz zazwyczaj stara się utrzymywać temperaturę na poziomie 40 stopni Celsjusza . Jest to również minimalna temperatura, która jest wymagana do działania całej instalacji. Im niższa temperatura, tym większa  powierzchnia wymiany ciepła jest wymagana. 

 

 
Jan 3, 2018
Posted by: admin3

Dla mieszkańców gminy Karpacz w związku z wprowadzeniem na Dolnym Śląsku prawa antysmogowegotrwa akcja związana z dofinansowaniem do wymiany pieców węglowych na ekologiczne. Deklarację oraz wnioski można składać do 19 stycznia 2018 roku, czasu jest bardzo mało, trzeba więc bardzo szybko reagować. Z miłą chęcią pomożemy Państwu zarówno przy deklaracjach, jak i wnioskach o dofinansowanie do wymiany pieców. Program dotyczy wyłącznie wymiany kotłów w celach mieszkaniowych, a więc prowadząc działalność gospodarczą, nie uzyskamy dofinansowania.

 

 

 

Dec 21, 2017
Posted by: admin3
 biomasa
Biomasa uważana jest za jedno z najtańszych paliw, które jednocześnie jest bardzo wydajne oraz proekologiczne. Bacząc na kulturę palenisk w Polsce, jest to najdosadniejsza alternatywa dla węgla. Biomasa  gwarantuje  nie tylko tanie oraz wydajne źródło ciepła, ale także czyste domostwo oraz kotłownie. Proporcjonalnie produkują one bardzo małą ilość odpadów, których trzeba się potem pozbyć. Spalając biomasę, uzyskujemy bardzo dużą ilość ciepła, dlatego też staje się coraz bardziej popularnym paliwem, detronizując węgiel.
 
 
 
 
Dec 18, 2017
Posted by: admin3
Niedawno Komisja Europejska zatwierdziła polski program dotyczący energii odnawialnej oraz zmniejszyła opłatę, która ma być przeznaczona na finansowanie programu, a którą ponoszą odbiorcy. Decyzja Komisji Europejskiej ma zagwarantować dalsze postępowanie dotyczące wzrostu konkurencyjności energii odnawialnej. Przedstawiciele UE stwierdzili, iż ochrona środowiska jest bardzo istotna, lecz właściwe jest również rozsądne podejście do gospodarki oraz wzrostu jej konkurencyjności.  
Dec 11, 2017
Posted by: admin3

 

Kominek na pellet

Budując dom, zawsze rozmyślamy na temat jego "serca", którym jest kominek na pellet lub piec kaflowy. Bardzo często, to właśnie na nich zgodnie z projektem ma się skupiać uwaga najbliższego otoczenia. Nadają pomieszczeniom również osobisty charakter, którego tak bardzo poszukujemy w dzisiejszych czasach. Piec kaflowy łączy się raczej z przeszłością, którą wciąż próbuje się wskrzesić. Natomiast kominek na pellet jest ostoją nowoczesności oraz ekologii, która jest nieodzowna w codziennym życiu. Kompaktowość piecyków na pellet pozwala również o wiele lepiej zarządzać powierzchnią użytkową, aniżeli w przypadku pieców kaflowych. Musimy również pamiętać, iż w Polsce coraz dosadniej wprowadzane jest prawo antysmogowe, którego piece kaflowe z zasady nie spełniają, a to z kolei może nam przysporzyć wielu problemów. 

Dec 7, 2017
Posted by: admin3
Kampania Stop Smog - RegesseneryRusza ogólnopolska kampania edukacyjna "STOP SMOG", która ma za zadanie uświadomić mieszkańcom Polski, potrzeby dbania o czyste powietrze. Ministerstwo Środowiska chce przeznaczyć na tą akcję 3 mln złotych, zmniejszając emisję gazów do atmosfery oraz zwiększając świadomość społeczeństwa. Sytuacja jest bardzo niebezpieczna i niecierpiąca zwłoki, gdyż przeciw Polsce toczy się postępowanie w Trybunale w Luksemburgu, które dotyczy łamania norm emisyjnych obowiązujących w UE
 
Kampania ma wskazać szereg niewłaściwych zachowań, które są związane z niewiedzą lub świadomymi działaniami np. przy spalaniu surowców wtórnych lub odpadów, które skutkują emisją toksycznych zanieczyszczeń. Większość niewłaściwych zachowań według badań wynika z nieświadomości tego, jaką krzywdę wyrządzamy poprzez nasze działania środowisku. Wzrost stężenia toksycznych substancji w powietrzu oznacza pogorszenie standardu życia w Polsce oraz powoduje wiele chorób -  skraca znacznie nasze życie
Nov 30, 2017
Posted by: admin3

 

Zakaz palenia w nieekologicznych kotłach - Regess energy
 

Ustawa, która w mediach zyskała miano antysmogowej, to w praktyce poprawka art. 96 ustawy Prawo ochronśrodowiska. Do tej pory przepis ten umożliwiał wyłącznie bardzo toporne działania, gdyż pozwalał jedynie na całkowity zakaz. Nowa wersja tego przepisu wskazuje, na możliwość wprowadzenia minimalnych wymagań:

 • rodzajów paliw dozwolonych lub zakazanych na danym terenie,
 • minimalnego standardu emisji kotłów.

 

Oznacza to dla nas, iż można wprowadzić np. zakaz spalania mułu na terenie danego miasta, gminy, czy województwa lub zabronić używania najgorszych kotłów.  

Nov 24, 2017
Posted by: admin3

prosument II, panele słoneczne

W ramach tzw. Ekologicznego kredytu możemy uzyskać nawet do 30% dotacji na zakup oraz montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii.  Kredyt oparty o preferencyjne stawki  dotyczy m.in. :

 • instalacji fotowoltaicznych, 
 • kolektorów słonecznych,
 • pomp ciepła,
 • kotłów na biomasę,
dostępny jest od 16 października 2017 roku w BOŚ Banku.  Stałe oprocentowanie EKOkredytu ma wynosić 1%, a spłata kredytu może trwać nawet 15 lat. Środki na kredyty oraz na dotacje sięgające nawet do 30% zapewnia Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

 

 

May 25, 2016
Posted by: admin3

Każdy z nas kojarzy charakterystyczne panele, które widać na dachach domów, hoteli czy budynkach użyteczności publicznej. Powszechnie wiadomo, że są to systemy korzystające z energii słonecznej. Mówimy o nich panele słoneczne, panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, moduły fotowoltaiczne. Pojęcia te są często używane zamiennie. Nie są to jednak te same rozwiązania, i chociaż oba wykorzystują energię słoneczną, ich działanie i zastosowanie jest zupełnie inne. Mar 31, 2016
Posted by: admin3

Kominki to pożądany element wystroju domu, a coraz częściej także główne źródło ogrzewania.  Jeżeli właśnie zastanawiasz się nad kominkiem do swojego domu lub szukasz alternatywnychsposobów ogrzewania mieszkania, na pewno trafiłeś na kominki na pellet. Dlaczego miałbyś się zdecydować na taki kominek? Zanim spróbujesz znaleźć równie wygodne rozwiązanie, poznaj kilka powodów przemawiających za kominkiem na pellet. 

Nov 30, 2015
Posted by: admin3

Dotarła do nas pierwsza dostawa nowych kominków na pellet - są naprawdę ciekawe! Wszystkie dostepne obecnie modele znajdziecie w zakładce Kominki na pellet.
Polecamy! :)

 

 

 

  

Oct 21, 2015
Posted by: admin3

Komfortowe w użyciu i oszczędne ogrzewanie to przeważnie dwa różne systemy grzewcze. Kompromis w tym zakresie stanowią kominki na pellet z wbudowanym programatorem, zasobnikiem na paliwo oraz zautomatyzowanym rozpalaniem i wygaszaniem. Właśnie poszerzamy gamę tych urządzeń. Już wkrótce nowe produkty znajdziecie w zakładce KOMINKI NA PELLET. Bądźcie czujni!

 Sep 28, 2015
Posted by: admin3

Każdy, kto musi samodzielnie ogrzewać swój dom, mieszkanie czy miejsce pracy, z pewnością spędził długie godziny na analizowaniu  najbardziej opłacalnego oraz wygodnego w używaniu paliwa. Coraz częściej w wyniku takiej analizy użytkownicy decydują się na pellet
Jul 16, 2015
Posted by: admin3

The Green Organisation co roku odznacza i promuje najlepsze praktyki
na rzecz ochrony środowiska. 
W tym roku mieliśmy zaszczyt znaleźć się w gronie
laureatów konkursu. 
Nagroda została przyznana Regess przede wszystkim
za inwestycję
"W sercu Uzdrowiska".

 

 

May 27, 2015
Posted by: admin3


Gmina Świerzawa postawiła na ekologię: 3 budynki szkolne
zostały wyposażone w instalacje kolektorów słonecznych
Regess Energy.

 

 

 

May 19, 2015
Posted by: admin3


Kolektory słoneczne i gruntowa pompa ciepła Regess Energy 
pokrywają 100% zapotrzebowania na ciepło w pierwszym w Polsce
eko-apartamentowcu.
Inwestycja znajduje się "W sercu Uzdrowiska"
Cieplice Śląskie-Zdrój.May 6, 2015
Posted by: admin3

Poszerzyliśmy ofertę kominków na pellet o nowy model. Designerski wygląd,
duża szyba przednia, płaszcz wodny i automatyczne sterowanie to jego
najważniejsze zalety. Miło nam zaprezentować kominek
Dedalo Hydro Small.

 

  

Apr 30, 2015
Posted by: admin3


Kocioł MM Bio Luxury o mocy 15, 25 oraz 40 kW znajduje się na liście BAFA.
Dzięki temu użytkownicy na terenie Niemiec mogą uzyskać dofinansowanie
na zakup kotła Regess Energy.

 

Apr 27, 2015
Posted by: admin3


Miło nam poinformować, że ruszyła już sprzedaż produktów 
Regess Energy w nowym sklepie partnerskim POLANDI.EU. Zamówienia w sklepie można składać 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę.

SZYBKI KONTAKT

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Wpisz tekst z obrazka w to pole (wielkość liter ma znaczenie)

DYSTRYBUCJA

Regess Sp. z o.o.
u. Bankowa 36

Tel. +48 75 644 20 73
Fax +48 75 612 60 49

info@regessenergy.pl